Diepe zuigboringen (B1-beschrijving)

Opdrachtgever:Vitens
Locatie:Omgeving van Lunteren
Periode van uitvoering:2024

In opdracht van Vitens zijn er in ons lab vijf diepe zuigboringen uit de omgeving van Lunteren beschreven. Ze reiken allemaal tot circa 250 m - mv. Een unieke kans om afzettingen te bestuderen die we in het veld of in het lab niet vaak tegenkomen.

Op deze monsters voeren we een B1-beschrijving uit. Dit is een uitgebreide beschrijving, waarbij met name grindsoorten en schelpensoorten moeten worden geïdentificeerd. Deze informatie kan een geoloog vervolgens gebruiken om de herkomst, het afzettingsmilieu en de ouderdom van de afzettingen te bepalen.


We hebben al diverse mooie vondsten gedaan. In de ondiepere afzettingen vonden we soms bijvoorbeeld ‘muizenkeuteltjes’, schelpjes uit het Eemien (een warme periode tussen de laatste en de één-na-laatste IJstijd). Ook de één-na-laatste IJstijd, het Saalien, heeft zijn sporen nagelaten, in de vorm van zand en keileem met o.a. granietgrindjes. Weer wat dieper troffen we rivierafzettingen aan, waarin o.a. grindstenen uit Duitsland zijn gevonden (o.a. Lydiet en Radiolariet). 

Al met al een zeer interessant en leerzaam project!

DLDS boring Purmerend Wiertsema & Partners
DLDS boring Purmerend Wiertsema & Partners
DLDS boring Purmerend Wiertsema & Partners

Heeft u een vergelijkbaar project?

Neem dan vandaag nog contact met ons op en wij bekijken samen de mogelijkheden!

Button